Vinca alias Lukáš Vincour

Dnes bychom ti chtěli představit Vincu alias Lukáše Vincoura, který se pro SimplyMix nadchl na první „loknutí“. Kdo to je? A co vše umí? A proč právě SimplyMix si získal místo v jeho každodenním životě? Čti dál a vše se dozvíš.

Kdo je Vinca?

Hudebník, cestovatel, aktivista, fotograf a občasný spisovatel. Byl součástí spousty kapel a hudebních projektů, z nichž nejvýznamnější byli Pipes and Pints, Hanba, Punkhart a Boy, s nimiž procestoval celou Evropu, jen namátkou Švédsko, Finsko, Rusko, Francii, Itálii, Španělsko, ale vystupovali třeba i v Japonsku.

Byl také jednou z hlavních tváří dokumentárního seriálu Kmeny, který ukazuje život současných městských subkultur.

Je dlouholetý vegan, příznivec životního stylu Straight Edge a držitel dvou žánrových cen Anděl. Na konci roku 2016 vydal autobiografickou knihu „Cesta, od punku ke svobodě“ a o rok později se svojí ženou Michaelou Vincourovou eticko-ekologickou pohádku „Tenkrát Svět“. V roce 2020 vydali knihu „Nesvoboda“, která pojednává o zneužívání zvířat na území České republiky. Jako jeden z režisérů se podílel také na dokumentárním filmu „Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta“. 

Co o sobě říká?

„Považuji se za skromného člověka, ale s velkými cíli. Za své životní poslání považuji ochranu slabších, utlačovaných a zneužívaných. I to bylo hlavním důvodem k tomu stát se veganem a vzniku organizace za osvobození zvířat – Zvířata nejíme. Intenzivně jsem se začal věnovat dokumentovaní zvířat v nelidských podmínkách, a i to mě dovedlo k mé vášni fotografování. Často s foťákem unikám do přírody, kde načerpávám energii, kterou se pak snažím využít do mých dalších činností, aktivit a projektů.“

„Mimo tyto aktivity byla od mládí mou velkou vášní hudba a stále je. Dala mi svobodu, přátelé, nezapomenutelné zážitky a v neposlední řadě byla i mým živobytím. Byl jsem součástí spousty skvělých kapel, různých žánrů. Nejvíce můj život však ovlivnila kapela Pipes and Pints, která se stala na nějaký čas mým domovem, rodinou. Ten pocit, kdy jste na pódiu a lidi s vámi zpívají vaše songy, ta energie, kterou vám dávají, to je nepopsatelné.“

Proč si zamiloval SimplyMix?

„SimplyMix je něco, co mi na českém trhu chybělo. Jako vegan, který hodně cestuje, je velmi těžké se dobře a kvalitně najíst. Hlavně s kapelou, když jsem proseděl hodiny v dodávce, mi hranolky už začaly lézt i ušima????. Mám rád jednoduchá, rychlá, ale zároveň zdravá jídla. Takže SimplyMix byl jasná volba. I proto, že si můžu míchat tolik příchutí. Je to prostě super. Já tak můžu dělat, co mě baví a starosti, co si dám k jídlu, jsou pryč.“

Vincova nejoblíbenější příchuť? Jednoznačně čokoláda! Miluje totiž vše čokoládové a krémové zároveň a to naše příchuť jednoznačně splňuje.

Pokud tě Vincův příběh zaujal a zajímalo by tě cokoliv z toho, co dělá. Jak začít hrát na bicí, jak fotit nebo co obnáší veganství. Stačí nám napsat a my ti už zprostředkujeme veškeré odpovědi ????.

Můžeš také sledovat jeho IG profil @lukasvincour, který je sám o sobě velkou inspirací.