Právě probíhá SLEVA 23 % na starter packCHCI SLEVU

Co vás nejvíce zajímá o simplymixu

Můžu po koktejlu zhubnout?

Ano, pokud máš tak velký energetický výdej, který předčí tvůj celkový energetický příjem. Koktejl není primárně určený pro redukci hmotnosti, ale jako kompletní náhrada stravy, včetně vitaminů a minerálů. Každá porce obsahuje 20 % doporučených hodnot na makro a mikroživiny.

Odkud ingredience pochází?

Suroviny jsou 100% rostlinné a většina z nich pochází z evropských zdrojů. Výjimkou jsou např. superfoods maca (Peru) a ashwagandha (Indie).

Co je to maltodextrin?

Maltodextrin je bílý prášek, který se vyrábí hydrolýzou škrobu. Jako výchozí surovina se používá kukuřice, rýže nebo pšenice. Procesem se získá bílý až světle žlutý prášek se středně sladkou chutí, který slouží jako zdroj energie.

Jsou obaly recyklovatelné?

Obaly jsou označené symbolem 7, což znamená, že se třídí do kontejneru na plasty.

Mohu pít koktejl během těhotenství?

Ano. Pokud byste jinak nemohla sníst nutričně vyvážené jídlo. Doporučujeme však nahradit příchutě ovocem. V těhotenství je vhodné zařadit co nejvíce běžných nezpracovaných surovin a dbát na pestrost jídelníčku.

Co je to Ashwagandha?

Ashwagandha je významným antioxidantem. Je to rostlina, která podporuje normální činnost kardiovaskulárního, reprodukčního a dýchacího systému. Zvyšuje energii, vitalitu, koncentraci a výdrž. Pozitivně působí i proti stresu.

Co je to Maka?

Maka je rostlina, která pozitivně působí na fyzické a duševní zdraví. Vitalitu, plodnost, sexualitu a hormonální systém. Je také zdrojem fytoestrogenu.

Nebudou mi chybět nějaké živiny, pokud si dám místo obědu jen SimplyMix?

Nebudou. SimplyMix byl koncipován tak, aby splnil hodnoty stanovené pro denní energetický příjem a makronutrienty jako jsou bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina atd. Vycházeli jsme z doporučení evropské unie a WHO (světová zdravotnická organizace), které stanovily hodnoty těchto živin, které by průměrný člověk měl za den zkonzumovat, současně jsou i mezi sebou v jistém poměru. Toto vše jsme při vývoji SM řady zohlednili a receptura je navrhnuta tak, že jsou tyto hodnoty pokryty. Současně jsme také mysleli na vitamíny a minerální látky, které ve výrobcích SM nechybí. Máme např. přepočítané, že SimplyMix koktejl obsahuje tolik bílkovin jako jeden steak z lososa nebo vlákniny jako 2 lžíce chia semínek, tolik draslíku jako 1 banán, vitamínu C jako hrst borůvek, atd.

Jsou bílkoviny v produktech plnohodnotné, když nejsou živočišné?

Bílkoviny se skládají z aminokyselin, což si lze představit jako jednotlivé díly, které pak tvoří danou bílkovinu jako celek. Celkem je AMK kolem a 9 je tzv. esenciálních aminokyselin. To jsou takové, které tělo musí přijímat, nedokáže si je vytvořit samo. Ty zbývající je schopno si vysyntetizovat samo z přijaté potravy. Do receptury jsme tedy vybrali jako zdroj esenciálních aminokyselin sójový protein, který se skvěle doplňuje s ovesnou moukou. Má nejlepší zastoupení aminokyselin ve vztahu k referenční bílkovině. Pokud bychom volili ostatní rostlinné proteiny jako jsou hrachové, konopné, rýžové apod., tak chuťově jsou poměrně rušivé při použité do koktejlu. Nicméně při použití do tyčinek se nám zase osvědčily.

Co SimplyMix a děti?

U dětí a adolescentů by SimplyMix neměl tvořit plnou náhradu rozmanité stravy, ale může sloužit jako plnohodnotná svačina nebo občasná náhrada za jídlo. Nedoporučujeme určitě dětem mladším věku 3 let.

Já vážím 50 kg a přítel 110 kg, nebude mít hlad?

Každý člověk je individuální a i to, co 50 kg dívce stačí jako porce (bavíme se obecně o jídlech), druhé 50 kg dívce stačit nemusí, protože její metabolismus může být rychlejší, případně má větší fyzickou aktivitu nebo nestíhala a vynechala jedno předcházející jídlo. Potom je pocit sytosti velmi individuální záležitost. Náš výrobek byl koncipován a vyvíjen s ohledem na průměrné výživové hodnoty průměrného dospělého člověka, což není člověk s váhou 110 kg, ale váhou 70 kg a příjmem 2000 kcal. Vše vychází z platné legislativy EU.

Jak je to se sukralózou?

Sukralóza se v těle nemetabolizuje. Což znamená, že sice dodává sladkost, ale tak jak vejde do těla, tak i vyjde. Neovlivňuje hladinu krevního cukru a nezpůsobuje zubní kaz. Všechna sladidla jsou pečlivě zkoumána a testována, než dojde k jejich uvolnění coby přídatné látky. Sukralosa je součástí dochucovací směsi, tudíž má každý volbu přidání.

Proč oves?

Oves a Maltodextrin jsou hlavní dva zdroje sacharidů, přičemž ovesná mouka dodává i bílkoviny, tuky, vlákninu a minerály. Používáme ovesnou mouku, která je bezlepková a taktéž beta-glukany jsou bezlepkové. Chuť s ovesnou moukou je plnější a nápoj je hustší i bez zahušťovadel (velký bonus), která jsou často v produktech, kde je pouze maltodextrin. Také víc zasytí.